Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Top 4 najlepszych przynęt marki Savage Gear na majowego szczupaka

2024-02-08
Top 4 najlepszych przynęt marki Savage Gear na majowego szczupaka

Top 4 przynęty Savage Gear na majowego szczupaka

Majowe szczupaki to moment, na który czeka większość miłośników spinningu w Polsce. Po 4-miesięcznej przerwie od łowienia tych ryb, spowodowanej okresem ochronnym, wygłodniali pasjonaci spinningu ruszają na polowanie na króla wód – szczupaka. To świetny czas na zmierzenie się z tą rybą. Po tak długiej przerwie od ich łowienia, ryby nie widziały w wodzie tylu przynęt, co sprawia, że można je łatwiej przechytrzyć. Majówka to przede wszystkim czas płytkiego łowienia, dlatego doskonale sprawdzą się przynęty, które możemy prowadzić tuż pod powierzchnią wody.

Deviator Swim 14 cm

Numerem jeden w poprzednim roku okazał się dla mnie Deviator Swim 14 cm w kolorze PIKE. Jest to jerk z wbudowaną grzechotka, która potrafi dobrze namieszać w momencie, gdy ryby są chimeryczne. Podczas podszarpywania linką odjeżdża nieregularnie na boki, dzięki czemu imituje ranną rybę. Dzięki swojej wadze i zwartej konstrukcji możemy posyłać ją na bardzo dalekie odległości.

Deviator Swim 14 cm w kolorze PIKE - numer jeden na majowego szczupaka

Gravity Twitch

Gravity Twitch – wobler stworzony do twitcha. Możemy go jednostajnie zwijać lub podszarpywać. Przy równomiernym zwijaniu wobler chybocze się na boki i pracuje bardzo prowokująco na drapieżniki. Najlepiej jednak sprawdza się podczas agresywnego twitcha. Do ataku dochodzi najczęściej w momencie, gdy zrobimy pauze. Wobler ma wbudowaną grzechotkę i system dalekich rzutów dzięki czemu, mimo lekkiej wagi , możemy posyłać go na bardzo dalekie odległości.

 

Wobler Savage Gear Gravity TwitchWoblery do twitcha - Gravity Twitch od Savage Gear

3D Pop Frog & Walk Frog

3D Pop Frog & Walk Frog – jest to imitacja żaby. Tej przynęty nie może zabraknąć w waszym pudełku podczas łowienia majowych szczupaków. Jeżeli wędkujecie w zbiornikach gdzie występują płytkie zatoki z tak zwanymi „kapelonami” musicie uzbroić się w żąbę od Savage Gear. Jest to idealnie odwzorowana przynęta, która piekielnie skutecznie działa na drapieżniki. Prowadząc ją po powierzchni wody, między grążelami, zachowuje się jak prawdziwa żaba, dzięki czemu jest łatwym kąskiem dla szczupaka, który bardzo często atakuje. Przy takim łowieniu, podczas ataku, musimy odczekać chwilę z zacięciem, ponieważ dzięki schowanym kotwicom nie zawsze skutecznie uda nam się podczepić rybę.

Zaba Savage Gear 3D Pop FrogImitacja żaby - 3D Pop Frog & Walk Frog

Cannibal Shad

Ostatnią przynętą bez której nie wyruszajcie na majowe szczupaki jest klasyk, czyli Cannibal. Tutaj mamy bardzo szeroką gamę kolorów oraz wielkości. Warto mieć w pudełku gumy od 10 cm po tzw. kotlety, które sięgają ponad 20 cm. Nigdy nie wiadomo co lepiej zagra. Jest to przynęta, która sprawdza się na każdej wodzie. Warto kombinować z obciążeniem i kolorystyką, a efekty pojawią się bardzo szybko.

Klasyka gatunku - Cannibal Shad Savage Gear

Powyżej wymieniłem przynęty, które w pierwszej kolejności lądują na końcu mojego zestawu, gdy wybieram się na majowe szczupaki. Wszystko zależy od specyfikacji łowiska oraz od warunków, które panują w danym dniu. Pamiętajcie, że kto nie kombinuje to nie łowi, natomiast z tymi przynętami łowienie staje się prostsze oraz skuteczniejsze.


Patryk ES elooo

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 3263 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-17
Wszystko fajnie tyko fajnie by było gdyby zanęte dodatkowo owinąć folią bo podczas dostawy jedna paczka się lekko rozsypała a poza tym to wszystko super
2024-07-17
Najlepszy sklep wędkarski ✌️
pixel