Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Gamakatsu

( ilość produktów: 366 )

Gamakatsu

Gamakatsu rozpoczął produkcję haczyków na ryby w 1955 roku. Początkowo firma zatrudniała rękodzielników – w latach 50. przedsiębiorstwo było najmniejszym producentem haczyków w Japonii i wszystkie ich produkty były wykonywane ręcznie. Po prawie dziesięciu latach działalności doszło do zmiany standardów produkcji. Właściciel zainwestował w nową zautomatyzowaną instalację grzewczą, która sprawiła, że firma urosła do rangi lidera na japońskim rynku. Poznajmy nieco bliżej historię tej unikatowej marki.

Lata 70. XX wieku – złoty okres działalności firmy

W 1974 roku Gamakatsu wprowadziło nowe standardy produkcji akcesoriów wędkarskich. Dzięki zakupie w pełni zautomatyzowanych maszyn do produkcji haczyków i zwiększeniu potencjału wytwórczego, podjęto decyzję o budowie drugiej fabryki. Popyt był tak duży, że właściciele postanowili rozszerzyć działalność o kolejne produkty – wysokiej jakości wędki na rynek japoński.
W 1986 roku, po unowocześnieniu maszyn do produkcji haków, przedsiębiorstwo znacząco rozszerzyło linię produktów. W efekcie Gamakatsu stał się czołowym dalekowschodnim producentem wysokiej jakości wędek, haczyków, odzieży i artykułów związanych z wędkarstwem.

Rozbudowa Gamatsu – nowy kierunek

W 1988 roku, po znacznych modernizacjach instalacji przemysłowych, właściciele podjęli decyzję o dalszej rozbudowie przedsiębiorstwa i otwarciu przedstawicielstw w Tajlandii i Chinach. Fabryki te zajmowały się importem haczyków z Japonii, które miały być następnie wykorzystane w wielu innych produktach wymagających przypinania, takielunku, wiązania much i pakowania. Gamakatsu jest wiodącym producentem haczyków wędkarskich w Japonii, a co za tym idzie – na całym świecie. Firma ciągle testuje nowe materiały, starając się ulepszać swoje produkty i wyznaczać coraz wyższe standardy w branży. W 1992 roku właściciele firmy podjęli decyzję o założeniu amerykańskiej filii, a następnie SPRO – wyłącznego przedstawiciela Gamakatsu obsługującego rynki europejskie.

Co wyróżnia produkty Gamakatsu?

Od 1955 roku Gamakatsu działa w myśl reguły „Natura i technologia”. Projektanci ciężko pracują, aby wdrożyć nowe, zaawansowane technologicznie, produkty, które przyniosą istotne korzyści wymagającym wędkarzom bez negatywnego wpływu na środowisko. Misja Gamakatsu polega na przemyślanym rozwoju technicznym, który uwzględnia dbałość o naturę.
Produkty Gamakatsu są używane i kupowane na całym świecie. Dzięki biurom zlokalizowanym w wielu krajach i ciągłym dążeniu do doskonałości, wędkarze mogą liczyć na coraz to nowe rozwiązania technologiczne i dostęp do akcesoriów, które spełnią ich oczekiwania.

Jak wygląda produkcja haczyka wędkarskiego przez Gamakatsu?

Metody zastosowane w tworzeniu haczyków wędkarskich Gamakatsu są absolutnie unikatowe i niepodrabialne. Producent używa wyłącznie najwyższej jakości stali wysokowęglowej – takie rozwiązanie zabezpiecza przed uszkodzeniami metalu, które mogą osłabić produkt. Warto przy tym dodać, że Gamakatsu posiada najbardziej zaawansowany system hartowania na świecie – wszystkie haczyki są podgrzewane do określonej temperatury, a następnie schładzane w oleju. W wyniku tego procesu powstają haczyki, które są niezwykle mocne, a przy tym niepodatne na wykruszenia. Niezwykle trudno jest osiągnąć równowagę między wytrzymałością a elastycznością, dlatego technologia opracowana przez Gamakatsu stanowi wzór dla innych producentów. Warto przy tym zauważyć, że proces ostrzenia pozwala uzyskać idealnie stożkowy punkt, który nie ma sobie równych pod względem ostrości.
Japońska firma, we współpracy z inżynierami produkcji, opracowała materiał znany jako stal wysokowęglowa – idealny do produkcji haczyków wędkarskich. Materiał ma nie tylko wyższy ślad procentowy węgla, ale zawiera także bardzo mało zanieczyszczeń. Projektanci wiedzą, że żywotność haczyka mierzona jest ostrością, twardością i lepkością ostrza, dlatego dostarczają wędkarzom najlepsze możliwe rozwiązania technologiczne.

Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi hakami i kotwicami Gamakatsu dostępnymi w naszym sklepie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 2983 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Wszystko ok
2024-05-22
Super sklep, szczerze polecam.
pixel