Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Salmo

( ilość produktów: 598 )

SALMO

Firma SALMO została założona w 1991 roku przez dwójkę zapalonych wędkarzy z Polski – Piotra Piskorskiego i Radosława Zaworskiego. Wielka pasja do wędkarstwa, wiedza i doświadczenie zdobyte na łowiskach, przyczyniły się do stworzenia przedsiębiorstwa, które zyskało uznanie wędkarzy na całym świecie.

Co wyróżnia SALMO na tle konkurencji?

Sukces SALMO nie jest kwestią przypadku. Założyciele firmy są nie tylko wędkarzami z powołania, ale i prawdziwymi specjalistami w dziedzinie biologii ryb. Dzięki ukończonym studiom ichtiologicznym mogli projektować i tworzyć przynęty inspirowane zarówno własnymi obserwacjami zachowań wodnych stworzeń, jak i wiedzą na temat ich fizjologii, morfologii czy rozsiedlenia geograficznego. Żadna inna firma nie dysponowała i nie dysponuje równie twardym warsztatem merytorycznym.

Początki działalności SALMO

Celem przyświecającym firmie SALMO było stworzenie najwyższej jakości woblerów, które dzięki swoim prostym i klasycznym kształtom przyciągają nawet najbardziej płochliwe i ostrożne drapieżniki. Aby osiągnąć najlepsze efekty pracy, założyciele opracowali autorski system zarządzania. Zadaniem Piskorskiego było projektowanie przynęt, natomiast Zaworski odpowiadał za sferę produkcji. Pomimo trudnych początków, naznaczonych piętnem perfekcjonizmu, woblery szybko zyskały uznanie w oczach wędkarzy i trafiły na rynki europejskie. Udział w międzynarodowych targach bardzo przysłużył się rozwojowi firmy – momentem przełomowym była ekspozycja wyrobów w Genewie w 1995 roku. Od tego czasu przedsiębiorstwo pozyskało 40 dystrybutorów na prawie wszystkich kontynentach.

Zmiany w SALMO – perspektywy rozwoju

W 2013 roku doszło do zmian własnościowych – jeden z właścicieli zdecydował się rozpocząć działalność w innej branży, przez co Piotr Piskorski stał się jedynym udziałowcem. Utrzymanie stałego kierunku rozwoju było trudne – firma SALMO, od początku swojego istnienia, postawiła sobie za cel tworzenie coraz to nowszych rozwiązań w dziedzinie sztucznych przynęt. Stałe poszerzanie oferty firmy stało się swoistym modus vivendi – sposobem na przyciągnięcie nowych odbiorców i utrzymanie stałych klientów.
Wszystkie przynęty od SALMO są wyjątkowe i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Co sprawia, że są tak unikatowe? Oczywiście, najwyższa jakość poświadczona serią testów. Każdy wabik, który opuszcza fabrykę, jest poddawany drobiazgowej kontroli jakości. Konstruktorzy wciąż poszukują nowatorskich rozwiązań i pozostają na bieżąco z trendami technologicznymi, tak aby końcowy produkt spełniał najwyższe standardy jakości.  Warto przy tym zaznaczyć, że większa część procesu wytwórczego jest oparta na pracy manualnej.

SALMO  – oryginalne przynęty dla każdego

Przynęty tworzone przez SALMO nie są zwykłymi, seryjnie produkowanymi, wabikami. O ich wyjątkowości mógł przekonać się każdy, kto przynajmniej raz w życiu miał okazję sprawdzić je w terenie. Projekty SALMO łączą w sobie funkcjonalność i niezwykły design – to produkty tworzone z myślą o wędkarzach-praktykach i wędkarzach-kolekcjonerach.

Przejęcie firmy SALMO

Trzy lata po zmianach własnościowych, w 2016 roku, jedyny właściciel firmy Piotr Piskorski podjął decyzję o sprzedaży firmy angielskiej marce Fox International. Decyzja była podyktowana względami praktycznymi – 55-letni Piskorski od dłuższego czasu zastanawiał się nad przyszłością firmy. Pomimo że nie jest już prawnym właścicielem, nadal pomaga Brytyjczykom w promowaniu marki na arenie międzynarodowej.

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą woblerów Salmo dostepną w Nizel.pl

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 2983 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Wszystko OK
2024-05-22
Wszystko Ok
pixel