Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

VMC

( ilość produktów: 183 )

VMC

Zanim marka VMC stała się światowym liderem w produkcji kotwiczek i dystrybutorem akcesoriów wędkarskich do 70 krajów na całym świecie, była niewielką firmą rodzinną. Wszystko zaczęło się pod koniec XVIII wieku, kiedy rodzina Viellardów powierzyła kierownictwo kuźni mężczyźnie o nazwisku Jean-Baptiste Migeon. Kiedy w 1835 roku córka Jean-Baptiste’a poślubiła Juvenala Viellarda, ich inicjały zostały połączone, tworząc „VMC”. I tak, w 1996 roku, Viellard Migeon and Company dołączyła do ekskluzywnej grupy 200-letnich firm rodzinnych.

Trudne początki VMC – wzloty i upadki

Francuskie przedsiębiorstwo VMC rozpoczęło produkcję haczyków na ryby w 1796 roku. Haczyki były sprzedawane pod nazwą „La Bouée”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Pierścienie Życia”. Rozwój firmy w latach 1800-1930 był powolny, acz konsekwentny. W latach 30. XX wieku otwarto nową fabrykę haczyków, w Morvillars we Francji, a kilkanaście lat później kadra powiększyła się do 450 pracowników. Powojenny kryzys finansowy oraz poważny spadek jakości surowców, spowolniły nieco rozwój firmy, niemniej wcale go nie zahamowały. W 1969 roku kierownictwo fabryki VMC objął Christophe Viellarda, który wsławił się wprowadzeniem automatycznej metody obróbki skrawaniem. Kilka lat później utworzono VMC PECHE – niezależną firmę kontrolowaną przez rodzinny holding. W tym też czasie dzienny nakład kotwic wzrósł z 5000 do 60 000 sztuk.
Lata 80. przyniosły międzynarodowy wzrost znaczenia firmy i otworzyły nowe rynki zbytu. W 1981 roku założono amerykańską spółkę zależną, a następnie kilka spółek handlowych w Niemczech, Polsce, Ukrainie, Rosji i Brazylii.

Współczesna historia marki VMC

VMC stawia na nieustanny rozwój, innowacyjność w projektowaniu haków i zautomatyzowanie procesów produkcyjnych. Dążenie do osiągnięcia perfekcji i zwiększenia potencjału sprzedażowego skłoniły firmę do połączenia sił z RAPALĄ – wiodącym producentem sprzętu wędkarskiego i światowym liderem na rynku przynęt wędkarskich, kotwiczek oraz noży i narzędzi wędkarskich.
Od tego czasu VMC uzbraja najpopularniejsze marki przynęt wędkarskich w swoje kotwice, eksportując 70% swojej całkowitej produkcji do 97 krajów na całym świecie.
Dzienna zdolność produkcyjna firmy wynosi obecnie 4 miliony haczyków na ryby! Osiągnięcie tak znakomitych wyników jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalistycznych autorskich automatów.
Wszystkie haki i kotwice są wykute z najlepszych gatunków stali Hi Carbon i Vanadium. Projektanci korzystają z najnowszych zdobyczy technologicznych, uwzględniając przy tym wkład profesjonalnych wędkarzy i testerów z całego świata.

VMC – nowoczesne technologie

VMC Peche zyskało uznanie jako firma o wyjątkowym potencjale rozwojowym. Przedsiębiorstwo integruje trzy etapy produkcji haczyków obejmujące: automatyczne formowanie mechaniczne, obróbkę cieplną i wykończenie. Priorytetową fazą produkcyjną jest utworzenie ergonomicznego kształtu haka, o odpowiednim punkcie ciężkości i zadziorze. Aby uzyskać optymalny kształt, pracownicy wykorzystują specjalne automaty zaprojektowane i zbudowane we własnym zakresie przez inżynierów i techników VMC. Obróbka cieplna zapewnia natomiast pożądaną wytrzymałość mechaniczną haka, zaś wykończenie obejmuje ostrzenie chemiczne oraz galwanizowanie powłoki.

Jeżeli zainteresowała Cię oferta marki VMC, zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi produktami dostępnymi w naszym sklepie, takimi jak:

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 2983 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Szybka realizacja, dobra jakość produktów.
2024-05-22
Super zaopatrzony sklep ....
pixel