Błystka wahadłowa trociowa
Kolejna blacha pochodząca z pracowni Grzegorza Wadeckiego (RIOMES). Błystka młotkowana, wykonana ręcznie z grubej blachy o kolorystce doskonale wabiącej rzeczną troć.
Rzeki pod nurt: Prowadź powoli, co chwilę cofając szczytówkę wędki o 10-20 cm. Tym sposobem wahadło będzie pracować góra-dół. Rzeki z nurtem: Zwijając, podszarpuj szczytówką, jednocześnie mając ją lekko skierowaną ku górze. Wahadło będzie pracowało góra-dół, jednocześnie lekko odbijając na boki. Woda stojąca: Naturalna praca wahadeł na wodzie stojącej odbywa się na głębokości około 1m (zależy od długości oddanego rzutu). Aby przynęta pracowała przy powierzchni należy szczytówkę skierować lekko ku górze. Prowadzenie w toni jest możliwe przy normalnym tempie zwijania i neutralnym położeniu szczytówki. Prowadzenie przy dnie, ze względu na niską gramaturę i profil wahadła, wymaga bardzo wolnego zwijania. Zalecamy również technikę bardzo wolnego zwijania przez 2 sekundy oraz przytrzymania przynęty na dnie przez 3 do 5 sekund. Technika ta doskonale prowokuje okonie. Wahadłówka należy do klasycznych, niestety trochę obecnie zaniedbanych przynęt spinningowych. Skuteczność wahadłówki zwłaszcza przy połowie drapieżników jest nie do przecenienia
Kolejna blacha pochodząca z pracowni Grzegorza Wadeckiego (RIOMES). Błystka młotkowana, wykonana ręcznie z grubej blachy o kolorystce doskonale wabiącej rzeczną troć.
Wyróżniamy kilka miejsc i sposobów prowadzenia błystki wahadłowej
Rzeki pod nurt: Prowadź powoli, co chwilę cofając szczytówkę wędki o 10-20 cm. Tym sposobem wahadło będzie pracować góra-dół. Rzeki z nurtem: Zwijając, podszarpuj szczytówką, jednocześnie mając ją lekko skierowaną ku górze. Wahadło będzie pracowało góra-dół, jednocześnie lekko odbijając na boki. Woda stojąca: Naturalna praca wahadeł na wodzie stojącej odbywa się na głębokości około 1m (zależy od długości oddanego rzutu). Aby przynęta pracowała przy powierzchni należy szczytówkę skierować lekko ku górze. Prowadzenie w toni jest możliwe przy normalnym tempie zwijania i neutralnym położeniu szczytówki. Prowadzenie przy dnie, ze względu na niską gramaturę i profil wahadła, wymaga bardzo wolnego zwijania. Zalecamy również technikę bardzo wolnego zwijania przez 2 sekundy oraz przytrzymania przynęty na dnie przez 3 do 5 sekund. Technika ta doskonale prowokuje okonie. Wahadłówka należy do klasycznych, niestety trochę obecnie zaniedbanych przynęt spinningowych. Skuteczność wahadłówki zwłaszcza przy połowie drapieżników jest nie do przecenienia.
Charakterystyka Błystki Wahadłowej
- Długość blach bez kotwicy: ok. 4,5 cm
- Waga ok.18 gram
- Uzbrojone w kotwice VMC
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z cała ofertą przynęt handmade.